Poznaliśmy niedawno pierwsze dwa zestawienia na warszawską galę King of Kings 21 maja. Teraz organizatorzy podali kolejne nazwiska. Nie brakuje dawno niewidzianych nazwisk, pomieszanych ze stałymi bywalcami ostatnich eventów KoK i tych zupełnie nowych. Wystąpi dwójka uczestników pamiętających wydarzenie litewskiego promotora z 2014 roku z Płocka.

ROZPISKA I INFORMACJE O TRANSMISJI GALI

Jako pierwsze zostały ogłoszone dwa główne starcia wieczoru. W main evencie Michał Turyński podejmie Reinisa Porozovsa o pas wagi ciężkiej, a w co-main Kamil Ruta zmierzy się z Jurijsem Orlovsem.

Na oponenta czeka Robert Rajewski jr. 7 lat temu w Płocku wystąpił w turnieju do 71 kg, gdzie w półfinale przegrał z późniejszym triumfatorem i pretendentem do tytułu Glory Christianem Bayą. Ma również w dorobku trzy kickbokserskie występy na FEN, w tym wygraną nad znanym z HFO Michałem Gęsiarzem, a także start w Kazaniu na Tatneft Cup. To również wielokrotny amatorski mistrz Polski w kickboxingu i międzynarodowy mistrz Polski w wushu sanda. Jako nastolatek walczył dla pionierskiej polskiej organizacji Angels of Fire. Ma również 5 zawodowych pojedynków MMA.

Innym zawodnikiem, który nie wie jeszcze z kim się zmierzy, jest Dmitrij Warec. To niewątpliwie najbardziej utytułowany fajter w całej rozpisce. Białorusin to prawdziwy weteran muay thai i kickboxingu – zwycięzca turniejów Topking World Series i W5. W Tajlandii znokautował m.in. posiadacza tytułów WBC MT i WMC Kema i mistrza Channel 7 Rungravee. Bił się również z takimi gwiazdami jak Yodwicha, Jimmy Vienot oraz Pakorn. Na zasadach K-1 pokonywał m.in. znanego z DSF Jurija Żukowskiego oraz Sierhija Kuliabę. Warec ma na koncie też dwie walki z Tomaszem Makowskim (wygrana i NC), starcie o pas ISKA i mistrzostwo Europy IFMA.

W Warszawie zobaczymy też Barbarę Nalepkę. Reprezentująca klub Fighter Wrocław zawodniczka sięgnęła niedawno po półzawodowe mistrzostwo Polski w Nowej Soli pokonując Gabrielę Kuzawińską. W ostatniej walce na FEN 30 w październiku 2020 wygrała bardzo pewnie z Hanną Gujwan. Ma też na koncie zwycięstwo na gali DSF 18 z Klaudią Suszczyńską. Jej dorobek to także 8 profesjonalnych występów w MMA, ale od 2018 roku wróciła do regularnych startów w formule K-1.

Kacper Glinicki, który wraca po pokonaniu Marcina Kroka na HFO: Solpark we wrześniu 2020, miał zmierzyć się z utalentowanym mistrzem WAK1-F, 18-letnim Aleksandrem Cerkesovem. Według naszych informacji reprezentant Legia Fight Club najprawdopodobniej nie powalczy z Łotyszem, który w tym czasie ma egzaminy na koniec szkoły. Organizatorzy szukają więc przeciwnika.

Ostatnim bez rywala jest Tomasz Zamysłowski. Fajter z Garudy nie walczył od 2019 roku i pierwszego eventu King of Kings w Finlandii. W Helsinkach przegrał decyzją z Alim Taimourim. W 2019 roku bił się też w FEN. Na gali numer 23 znokautował Łukasza Kaletę.

Do akcji szybko wróci Oleg Mosznin. Po remisie na KoK Classic 6 z Vytasem Karosasem tym razem były mistrz Białorusi w K-1 rules zmierzy się z bliższym swojej kategorii zawodnikiem. Krzysztof Olszewski był uczestnikiem gali KoK w Płocku w 2014 roku, gdzie wygrał z Mateuszem Rajewskim. Zawodnik klubu Sparta Warszawa to także wielokrotny medalista MP, który bił się na W5 oraz… w formule full contact, w której jest nadal aktywny. Olszewski zazwyczaj rywalizuje w limitach 60-63,5 kg.

Po dyskusyjnej porażce z Eveliną Puidaite Ilona Wojda ma przed sobą kolejne zadanie. Podopieczna trenera Dmitrija Kartela podejmie w limicie do 57 kg Viktorię Docekalovą. Medalistka GP WAKO w Pradze z 2019 roku mierzyła się m.in. z Ewą Pietrzykowską. Słowaczka w swoim debiucie dla KoK w Liptovskym Mikulasu wygrała w listopadzie 2019 z Michaelą Kacerovą. Na co dzień trenuje u trenera Petera Navratila w NVR Gym.

Władimir Hynżu idzie za ciosem i po raz drugi zawodowo wystąpi w kickboxingu. Po wygraniu z Kestutisem Kavaliauskasem na KoK Classic 6 Ukrainiec tym razem podejmie Jozefa Huraka. Słowak to kolejny podopieczny Petera Navratila, który w listopadzie 2019 w KoK pokonał po rundzie dodatkowej Filipa Rządka. Wcześniej rywalizował głównie w zawodach WAKO, chociaż w kwietniu 2018 w Radomsku przegrał z Łukaszem Sadawą na ograniczonych zasadach MT.

Daniel Szott po kwietniowej porażce z Dovydasem Rimkusem tym razem zmierzy się Danilą Matiukovem, który w lutym na KoK Classic 5 został znokautowany po lowkickach przez Aurimasa Krukauskasa. W ostatnich walkach obrał dziwaczną taktykę uciekania do swojego narożnika i przebywania tam przez całą walkę. Fajter z Kłajpedy rywalizuje również w MMA.

Armin Riedl będzie chciał przełamać serię dwóch porażek z rzędu. Podopieczny Daniela Knocha z hamburskiego Ares/Atrium skrzyżuje rękawice z podopiecznym Igora Kołacina Vladislavem Shatunskyim.

W pojedynku otwarcia na zasadach wushu sanda Hubert Dylewski wróci do akcji po wrześniowym evencie KoK Classic 3, gdzie wygrał z Aurimasem Kruauskasem. Po drugiej stronie ringu stanie Alan Beroud.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here