W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Kickboxingu. W Ełku do rywalizacji w kategorii seniorskiej przystąpiła setka zawodników i zawodniczek z całej Polski.

W wadze ciężkiej po raz 4 z rzędu triumfował reprezentujący Palestrę Warszawa Michał Bławdziewicz. Po zawodowych startach na HFO oraz w turnieju Gromda Bławdziewicz postanowił sprawdzić się też na amatorskiej niwie, zapewniając sobie powołanie na międzynarodowe zawody WAKO. Zawodnik z Warszawy wygrał jedną walkę przez KO w 1 rundzie, a drugą pewnie na punkty.

Po kilkuletniej przerwie na ring wrócił też Kamil Ruta, który wystartował dwie kategorie wyżej niż w przeszłości. Rywalizując w wadze do 91 kg Ruta sięgną po złoty medal pokonując trzech rywali, w tym dysponującego rewelacyjnymi warunkami fizycznymi Adama Kosuta z Mosiny.

W kategorii wagowej do 86 kg triumfował Tomasz Konieczny, który w drodze do złotego krążka pokonał medalistę Mistrzostw Polski Muay Thai Dominika Balę, Przemysława Walków oraz Mateusza Pasiaka.

Aż dwa złote medale w seniorskiej rywalizacji mężczyzn padły łupem SKK Kielce. W wadze do 81 kg triumfował Dominik Kaleta, który tym samym kontynuuje złotą passę po wygranej w MP Low Kick pod koniec września. Drugim złotym medalistą wśród podopiecznych trenera Marka Sobonia został Robert Soboń, który rywalizował w wadze do 63,5 kg. Soboń musiał stoczyć cztery walki i pokonał takich zawodników jak Kacper Glinicki, Bartosz Hassa czy Krzysztof Olszewski.

Imponujący rajd przez swoją kategorię wagową zanotował Damian Piskorz z Hunter Gym. Podopieczny Łukasza Rambalskiego po pokonaniu trzech rywali zdobył złoty medal w wadze do 75 kg.

W rywalizacji pań kolejny medal dla swojego klubu zdobyła Barbara Nalepka, która chwile po zawodowym zwycięstwie na FEN wystartowała w turnieju. Poniżej zamieszczamy pełne wyniki rywalizacji seniorskiej.

K1 Rules / Senior [m] / +91kg

  1. Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa)
  2. Robert Dochód (KICKBOXING TEAM SEJNY)
  3. Bartłomiej Bielas (Fighter Wrocław)
    Dawid Szybowski (Hunter Gym Bydgoszcz)
  4. Arkadiusz Karmowski (Legia Fight Club Warszawa)

K1 Rules / Senior [m] / -91kg

  1. Kamil Ruta (Fighter Wrocław)
  2. Mariusz Nowosad (Legia Fight Club Warszawa)
  3. Michał Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce)
    Maciej Kubicki (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)
  4. Sebastian Dziama (Fighter Wrocław)
  5. Mariusz radosław Lewoń (PANZER Suwałki)
  6. Adam Kosut (Klub Sportowy Shootboxer Mosina)
  7. Piotr Janicki (Fight Club Radzymin)

K1 Rules / Senior [m] / -86kg

  1. Tomasz Konieczny (Centrum Aktywności Fizycznej – Rzeszów, CAF-Rzeszów)
  2. Mateusz Pasiak (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator)
  3. Przemysław Walków (Fighter Wrocław)
    Sebastian Domański (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN)
  4. Dominik Bala (Legion Głogów)
  5. Michał Kuleta (Fighter Wrocław)
  6. Kamil Szmel (Palestra Warszawa)
  7. Hubert Izydorkiewicz (Striker Turek)

K1 Rules / Senior [m] / -81kg

  1. Dominik Kaleta (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)
  2. Maciej Kociszewski (KO Team Otwock)
  3. Marek Zardzewiały (KSW Sokół Jarosław)
    Dominik Cinal (Paco Team Mysłowice)

K1 Rules / Senior [m] / -75kg

  1. Damian Piskorz (Hunter Gym Bydgoszcz)
  2. Hubert Rutkowski (Klub Sportowy Shootboxer Mosina)
  3. Marcel GIELEZY (Iron Gym Wrocław)
    Emil Chorążewicz (Palestra Warszawa)
  4. Maciej Guz (Fight Gym Lublin)
  5. Patryk Małecki (Legia Fight Club Warszawa)
  6. Mateusz Jakubowski (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)
  7. Daniel Maciejko (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN)

K1 Rules / Senior [m] / -71kg

  1. Krystian Topczewski (Ragnarok Białystok)
  2. Dawid Siek (KS Sporty Walki Piła)
  3. Rafał Kosiarski (FIGHTER Nowa Sól)
    Mateusz Brusiło (Fighter Wrocław)
  4. Piotr Jasnoch (PANZER Suwałki)
  5. Filip Szostak (Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków)
  6. Dawid Jiers (MLKS Spider Złotów)
  7. Radosław Nowak (Klub Sportowy Shootboxer Mosina)

K1 Rules / Senior [m] / -67kg

  1. Oskar Siegert (Legion Głogów)
  2. Paweł Józefowicz (Fighter Wrocław)
  3. Szymon Żelazko (Hunter Gym Bydgoszcz)
    Krzysztof Górski (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica)
  4. Kamil Rościński (Samuraj Sanok)
  5. Szymon Samorajczyk (Klub Sportowy SPARTA GYM Warszawa)
  6. Szymon Dembowski (PANZER Suwałki)
  7. Mateusz Furman (JELENIOGÓRSKI KLUB SHIDOKAN KARATE)

K1 Rules / Senior [m] / -63.5kg

  1. Robert Soboń (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)
  2. Krzysztof Olszewski (Klub Sportowy SPARTA GYM Warszawa)
  3. Adrian Gunia (Klub Sportowy DRAGON Starachowice)
    Bartosz Hassa (FIGHTER Nowa Sól)
  4. Krystian Bernatowicz (Fighter Wrocław)
  5. Rafał Cyrankowski (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica)
  6. Maciej Błażewicz (Palestra Warszawa)
  7. Kacper Glinicki (Legia Fight Club Warszawa)

K1 Rules / Senior [m] / -60kg

  1. Wojciech Urbanowicz (Klub Sportowy Pretorium Poznań)
  2. Dominik Tomica (Paco Team Mysłowice)

K1 Rules / Senior [m] / -57kg

  1. Piotr Stępień (MUKSW FF SPORT OPOCZNO)
  2. Cezary Osieł (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej)
  3. Szymon Zgoda (Palestra Warszawa)
    Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice)

K1 Rules / Senior [m] / -54kg

  1. Piotr Woźniak (KS Sporty Walki Piła)
  2. Tomasz Wojtak (Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków)

K1 Rules / Senior [k] / +70kg

  1. Karolina Sobek (KSW Sokół Jarosław)
  2. Natalia Panas (Palestra Warszawa)
  3. Justyna Ciborska (GSWW Najemnik Gliwice)

K1 Rules / Senior [k] / -70kg

  1. Kamila Bałanda (Champion Gdańsk)
  2. Małgorzata Tkocz (Klub Sportowy Spartan Knurów)
  3. Iza Wołos (KICKBOXING TEAM SEJNY)

K1 Rules / Senior [k] / -65kg

  1. Pola Rogala (AZS AWF Warszawa, Warszawa)
  2. Aleksandra Niewiadomska (Legia Fight Club Warszawa)
  3. Weronika Stoń (KT Legia Warszawa)

K1 Rules / Senior [k] / -60kg

  1. Paulina Saczuk (AZS AWF Warszawa, Warszawa)
  2. Sylwia Kaliś (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN)
  3. Martyna Kot (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)

K1 Rules / Senior [k] / -56kg

  1. Barbara Nalepka (Fighter Wrocław)
  2. Iwona Jaksina (Palestra Warszawa)
  3. Katarzyna SZANIAWSKA (FIGHTER Nowa Sól)
    Aleksandra Białek (Legion Głogów)

K1 Rules / Senior [k] / -52kg

  1. Gabriela Kuzawińska (X Fight Piaseczno)
  2. Weronika Gdula (Stowarzyszenie Sportowe SZOPA Fight Team Krakow)
  3. Anita Kropidłowska (Fighter Wrocław)
    Patrycja Chmiel (JELENIOGÓRSKI KLUB SHIDOKAN KARATE)
  4. Katarzyna Białas (KT Legia Warszawa)

K1 Rules / Senior [k] / -48kg

  1. Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk)
  2. Kamila Gołębiewska (Fight Club Radzymin)
  3. Paulina ILNICKA (FIGHTER Nowa Sól)
    Marlena Tomczyk (Viktoria Szydłowiec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here