TOTALbet

Organizacja Oktagon, znana przede wszystkim z szalenie popularnych za naszą południową granicą gal MMA, ogłosiła powrót stójkowego projektu Oktagon Underground. 27 lutego w Zoner Bobyhall w Brnie odbędzie się specjalny event zatytułowany Last Man Standing. Gwoździem programu będzie ośmioosobowy turniej, który rozstrzygnie się jednego wieczoru. 

TOTALbet

Organizatorzy na razie podali czterech uczestników drabinki, której limit będzie oscylował w okolicach 70 kg, a główna nagroda to 10 tysięcy euro (przy puli 30 tysięcy). Milan Pales to zawodnik od wielu lat regularnie walczący na galach Enfusion, który w kwietniu 2020 miał nawet walczyć o zwakowany przez Tayfuna Ozcana pas do 72,5 kg. Galę w Żylinie jednak ostatecznie odwołano. Słowak wystąpił też w turnieju na K’FESTA 3, gdzie w ćwierćfinale został znokautowany przez weterana K-1 Yasuhiro Kido. W październiku „Minci” sięgnął po pas Enfusion Cage Events do 70 kg, po trzech rundach wypunktowując Anouara Lahmaja. Słowacki fajter ma więc doświadczenie zarówno w walkach w małych rękawicach i klatce.

Jednym z faworytów, obok Palesa, będzie Michal Krcmar. Miał on walczyć w turnieju Oktagon Underground, ale ostatecznie został zastąpiony. Czech ma w dorobku pojedynek z Buakawem w 2018 roku na gali All Star Fight. Wówczas przegrał przez decyzję. Rok później pokonał w ten sam sposób Alberta Krausa. Był również wielokrotnym uczestnikiem eventów Tatnieft Cup. Co ciekawe, w 2014 zmierzył się z Palesem i musiał uznać wyższość Słowaka po decyzji. 

Vladimir Lengal to niepokonany zawodowy pięściarz, uczestnik reality show Oktagon Vyzva, a najmłodszy w tym gronie Vaclav Sivak ma na koncie mistrzostwa świata i Europy WAKO, występy na imprezach XFN, oraz nieskazitelny, chociaż krótki rekord pięściarski. 

Dodatkowo zaanonsowano uczestników superfightów. W Brnie zobaczymy legendę czeskiego kickboxingu, trenującego w Colosseum Gym w Utrechcie Tomasa Hrona. Inne wielkie nazwisko to weteran słowackiego MT i kickboxingu, a także były mistrz Enfusion Vladimir Moravcik. Na polu walki pojawi się też była pretendentka do pasa Enfusion Monika Chochlikova, która w 2020 roku zadebiutowała w MMA, wygrywając na włoskiej gali Bellatora poddaniem. Wystąpiła również w superfighcie na słowackiej gali finałowej Oktagon Underground, pokonując Viktorię Bulinovą. Jest również mistrzynią świata i dwukrotną mistrzynią Europy WAKO. 

Jeszcze nie wiadomo, czy zasady będą dokładnie takie jak podczas wiosenno-letnich turniejów (dopuszczalne rzuty i obalenia), czy też będą szły w stronę MT. Natomiast najprawdopodobniej organizatorzy utrzymają walki w rękawicach do MMA. Galę „Last Man Standing” będzie można obejrzeć w PPV na Oktagon.tv. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here