Jak dobrze wiemy Glory ma obecnie problemy związane ze statusem prawnym oraz finansowym. Wciąż jednak nie przestają się ukazywać informacje dotyczące potencjalnych zestawień na kolejne wydarzenia światowego giganta. Mówi się o gali w grudniu, a jedną z walk miałoby być hitowe starcie pomiędzy mistrzem wagi średniej i tymczasowym mistrzem wagi półciężkiej, Alexem ‘Poatanem’ Pereirą a mistrzem wagi półciężkiej, Artemem Vakhitovem.

Według informacji przekazanych przez trenera Brazylijczyka, zawodnik UFC, Glovera Teixeirę, Pereira obecnie kuruje się z zakażenia koronawirusem. Mistrz wagi średniej Glory ostatni raz pojawił się w ringu w grudniu zeszłego roku. Podczas gali Collision 2 spotkał się z Turkiem, Erturulem Bayrakiem, którego znokautował już w pierwszej rundzie. Reprezentant kraju kawy jest niepokonany od ośmiu walk, z czego tylko dwie zakończyły się zwycięstwami na punkty. Co ciekawe obydwie walki to były starcia z Kanadyjczykiem, Simonem Marcusem. W obu tych pojedynkach stawką był pas mistrza wagi średniej Glory, natomiast do pierwszej i drugiej walki jako mistrzowie przystępowali inni zawodnicy. Ostatnio dużo się mówi o przejściu Pereiry do MMA. Konkretnie do pójścia w ślady Gokhana Sakiego i podpisaniu kontraktu z największą ligą w świecie MMA, UFC.

Rosjanin pozostaje nieaktywny od czerwca zeszłego roku, kiedy to na gali Glory 66 w Paryżu pokonał niejednogłośną decyzją sędziów reprezentanta Surinamu, Donegiego Abenę. Weteran IFMA już pięciokrotnie bronił mistrzowskiego pasa Glory w wadze półciężkiej. Sam tytuł wywalczył w marcu 2016 roku pokonując w Paryżu na Glory 28 Saulo Cavalariego. Trzy z pięciu jego obron miały miejsce na galach we Francji natomiast na w dwóch z nich spotkał się z Brazylijczykami. Najpierw ponownie pokonał Cavalariego, tym razem stopując go w drugiej rundzie na Glory 38 następnie na na Glory 47 rozprawił się z Arielem Machado. Pojedynek z Pereirą będzie trzecią obroną, w której spotka się z reprezentantem kraju kawy.

Mówi się, że październikowe imprezy Glory przeniesiono na grudzień i wtedy dojdzie do konfrontacji pomiędzy Vakhitovem i Pereirą. Walką wieczoru jednej z gal ma być trzecia walka pomiędzy Badrem Harim i Rico Verhoevenem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here