TOTALbet

Przy okazji treningów Arka Wrzoska ww Holenderskim Hemmeers Gym polski zawodnik miał okazję bliżej poznać Cora Hemmersa, który do niedawna był matchmakerem Glory i był głównym trenerem w Golden Glory, gdzie wychował wielu mistrzów kickboxingu oraz MMA. Byli to między innymi Gokhan Saki, Alistar Overeem, Stefan Leko czy Ramon Dekkers.

TOTALbet

Cor Hemmers zabrał Arka do swoje rodzinnej Bredy, w której wspólnie zwiedzili monumenty poświęcone wyzwoleniu miasta przez 1 Dywizję Pancerną generała Maczka oraz 10 Brygady Kawalerii Pancernej generała Tadeusza Majewskiego przy czynnej pomocy 3 Brygady Strzelców pod dowództwem płk. Franciszka Skibińskiego. Miasto zostało zdobyte bez uprzedniego ostrzału artylerii, co pozwoliło uniknąć strat wśród ludności cywilnej.

Wczoraj poznałem Arka Wrzoska z Polski, który przyjechał do Bredy, aby trenować na klubie mojego syna Hemmersa w Bredzie, aby przygotować się do kolejnej walki z Badrem Harim.
Opowiedziałem mu o historycznym związku Bredy z Polską i zaprosiłem go do odwiedzenia pomników wyzwolenia nas, ludzi z Bredy podczas II wojny światowej w parku Wilhelmina w Bredzie, gdzie ukrywali się Niemcy. W bitwie artyleryjskiej między Polakami a Niemcami polegli także polscy żołnierze 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, ale w końcu udało im się pokonać Niemców i wyzwolić nas…
Zabawne, co mnie zaskoczyło opowiadając tę ​​historię Arkowi podczas zwiedzania, jest to, że historia ta jest opisana na pomnikach w kilku językach, nawet po niemiecku, ale nie po polsku, co jest trochę dziwne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here